Afbeelding
donderdag 8 oktober, 14:00

SC Welberg dames belonen strijdlust tegen Zwaluwe/Klundert

Dat de Welberg dames dit seizoen goed zijn gestart blijkt wel uit het feit dat er na 6 wedstrijden nog geen verliespunt achter hun naam staat. Er wordt hard gewerkt door het team onder leiding van trainer Alfred Leeuw. De oranjewitte vrouwen gaan voorop in de strijd om zo hoog mogelijk te kunnen eindigen.

Met maar liefst dertien jaar leeftijdsverschil tussen de oudste speelsters van het jeugdige SC Welberg en het ervaren Zwaluwe/Klundert betraden de dames afgelopen zaterdag het kunstgrasveld op ’t Zandbaantje. De ploegen hadden elkaar nog nooit eerder ontmoet: het sinds dit seizoen gefuseerde Zwaluwe/Klundert kwam vorig seizoen nog uit in de vierde klasse. Dat er afgelopen zaterdag dus strijd geleverd moest worden was voor de Welberg dames duidelijk.

Met hulp van mo20 speelsters Julia Quirijns en Tess Luykx was het de eerste helft zoeken tegen het beter voetballende Zwaluwe/Klundert. Vooral op het middenveld moest er door Lynn van de Kasteele, Kaylee Drenth, Loïs Bouwens en Kayleigh Lucassen hard gewerkt worden. Het waren dan ook de Zwaluwe/Klundert vrouwen die na 24 minuten de eerste kans van de wedstrijd kregen toen hun spits oog in oog kwam te staan met keepster Mandy van Elzakker. Deze kans ging echter over. In de 27e minuut was het Aimy Degen die Fien Willegers diep stuurde. Zij passeerde de keepster van Zwaluwe/Klundert wel: 1-0. En wie vervolgens met z’n ogen knipperde had de veroverde bal van laatste vrouw Néomi Leeuw gemist. Zij speelde een crossbal op Willegers, die deze keer Aimy Degen bediende waardoor de 2-0 een feit was. In de 32e minuut schoot de spits van Zwaluwe/Klundert van een meter of 18 op het doel, een schot dat via de rug van een verdediger van Welberg achter keepster van Elzakker viel. Met dit aansluitingsdoelpunt werd de stand net voor rust op 2-1 bepaald, een tegenvaller voor de oranjewitten. 

De tweede helft leek een kopie van de eerste te worden. Na 63 minuten raakte van Elzakker de bal niet helemaal lekker. Deze kwam vervolgens in de voeten van de tegenstander, maar deze schoot naast. Nog geen twee minuten later zette Felicia Dekkers goed door in haar duel en kon zij de bal passen naar Bouwens, die Degen weer wist te vinden. Zo kwamen de dames op een 3-1 voorsprong. Daarna volgden nog wat kansen voor Welberg, maar ook verdedigers Amber Dam, Janna Markestein, Jinx Langenberg en Néomi Leeuw mochten nog aan de bak. In de 86e minuut kon Tess Luykx de bal op maat afspelen aan de handige Fien Willegers, die de eindstand bepaalde op 4-1. 

Zaterdag mogen de dames van Welberg zich melden in Fijnaart. Met ook nog geen verliespartij op hun naam zal het een pittige strijd worden tegen De Fendert vrouwen 2. De aftrap is om 12:00 uur.

Door: Wianda Leeuw

Uit de Steenbergse Courant