Foto: Gemeente Steenbergen
Foto: Gemeente Steenbergen
zaterdag 25 april, 11:00

Koninklijke onderscheiding voor Patrick Goverde (37, Steenbergen)

Ondanks zijn nog jonge leeftijd heeft Patrick Goverde al een lange vrijwilligerscarrière. Zijn verdiensten als kerkorganist en koordirigent en zijn inzet voor bedevaartreizen en goede doelen zijn niet onopgemerkt gebleven en daarom kreeg de Steenbergenaar, die deze maand zijn zilveren jubileum als kerkorganist viert, gisteren een Koninklijke onderscheiding opgespeld. 

Ondanks zijn nog jonge leeftijd viert Patrick Goverde nu al zijn zilveren jubileum als kerkorganist. Daar begon hij mee op z’n 12de, in de Petrus en Pauluskerk in Dinteloord, waar hij toen ook al misdienaar was. 

Zijn grote muzikale talent heeft hij in de loop der jaren ten dienste gesteld van onder meer de R.K. Kerk in Willemstad, het ouderenkoor in Dinteloord en popkoor YouName in Bergen op Zoom.

De heer Goverde is organist en dirigent van het Gummaruskoor en ook actief voor het koor van de overkoepelende Sint Annaparochie. Zijn grote passie voor muziek blijkt verder onder meer uit de oprichting van de “Gregoriaanse Kring Brabantse Wal”, bedoeld om de Gregoriaanse muziek en gezangen levend te houden.

Daarnaast maakt hij zich verdienstelijk voor bedevaartreizen vanuit het bisdom Breda naar Beauraing. Hij doet er alles aan om de pelgrims een onvergetelijke ervaring te bezorgen.

Alles wat hij doet, doet hij met veel inzet en grote betrokkenheid. Hij zet zich belangeloos in voor meerdere goede doelen, zoals War Child en de Egidiusvereniging. De heer Goverde wordt bovendien gekwalificeerd als een toonbeeld van en voor zijn generatie. 

Uit de Steenbergse Courant