Afbeelding
zaterdag 19 februari 2022, 17:21

Bar-bistro DOK moet de tent sluiten

STEENBERGEN – Een vette tegenvaller voor Bar-Bistro DOK aan de Kade in Steenbergen. De gemeente Steenbergen wil dat de horecagelegenheid de grote tent die sinds eind oktober over het terras staat, vóór aanstaande zaterdag weghaalt. Gebeurt dit niet, dan legt de gemeente het bedrijf een dwangsom van 10.000 euro op. Ewout van den Berg, een van de drie eigenaren van DOK, laat deze courant weten teleurgesteld te zijn in het handelen van de gemeente Steenbergen.

Van den Berg steekt de hand voor de ontstane problematiek deels in eigen boezem. “Toen we de tent plaatsten, hebben we daar geen vergunning voor aangevraagd. Dat was onze fout, dat erkennen we ook.” In de daaropvolgende maand is DOK in overleg met de gemeente Steenbergen gegaan. “Dat was een fijne samenwerkingen waarin we hebben bekeken op welke wijze de tent voorlopig toch zou kunnen blijven staan.” Voorlopig zou in dit geval tot 1 april betekenen. Deze datum is volgens Van den Berg steeds gecommuniceerd met de gemeente. Volgens de ondernemer is daarbij op geen enkel moment door de ambtenaar gezegd dat de tent eerder het veld zou moeten ruimen.

Geluidsoverlast

De weken die na de plaatsing volgden, stonden in teken van steeds verder beperkende coronamaatregelen tot sluiting aan toe. Eind januari kwamen de eerste versoepelingen. Reden voor DOK voor een feestje, met live muziek. “Daar zijn we misschien iets te enthousiast mee van start gegaan,” geeft Van den Berg toe. “We kregen vanuit de gemeente melding dat er om half zes ’s middags een klacht van geluidsoverlast binnen was gekomen. Van de ambtenaar kregen we te horen dat live muziek niet mag in de tent. We zijn een net bedrijf dat zich aan de regels houdt dus ik heb in eerste instantie gezegd dat als dat niet mocht, we het niet meer zouden doen.”

Ergernis

Het driemanschap van DOK sloeg er vervolgens de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) zelf eens op na en kwam tot de conclusie dat de soep niet zo heet werd gegeten als door de gemeente opgediend. “Daarop hebben we besloten om de geplande optredens toch door te laten gaan. Misschien dat dit ergernis heeft opgeleverd in het gemeentehuis. Vervolgens kregen we een brief waarin stond dat de tent uiterlijk 25 februari weg moet of dat we anders een dwangsom van 10.000 euro zouden krijgen.”

Premier op kroegentocht

Van den Berg: “We hebben fouten gemaakt met het plaatsen van de tent, dat erkennen we ook, maar de manier waarop de gemeente hier nu mee omgaat vind ik treurig en jammer. Had dit dan eind oktober of begin november gelijk tegen ons gezegd, dan hadden we hem toen weggehaald. Dat had ons duizenden euro’s huur gescheeld. Nu mogen we eindelijk weer open en kunnen we tegenover de astronomische kosten een beetje baten gaan zetten en dan krijg je dit. De gemeente Steenbergen draagt overal uit zó blij te zijn met de horeca en de burgemeester nodigt zelfs de premier uit voor een kroegentocht. Dat strookt niet helemaal met de wijze waarop nu met ons wordt omgegaan.”

Bot

“Als DOK zien we echt wel in dat de gemeente voor een lastig vraagstuk staat,” vervolgt Van den Berg, “maar we vinden de wijze van handelen in deze tijd te principieel. Drie maanden lang heeft de gemeente deze tent gedoogd toen we gesloten waren. Dan ben je bot wanneer je hem sluit wanneer hij eindelijk gebruikt kan worden.”

Van den Berg hoopt dat de gemeente alsnog de hand over het hart strijkt en de tent een paar weken langer gedoogt: “Dat is plezierig voor Bistro-Bar DOK maar nog plezieriger voor de inwoners van Steenbergen waarvan er heel veel hier een plaats gevonden hebben waar ze zich prettig voelen en graag een drankje doen. We hebben allemaal, horeca en inwoners, een moeilijke tijd achter de rug en het zou de gemeente sieren wanneer zij nu een menselijkere maat toe zou passen. Op deze manier ontneemt de gemeente ons iedere stimulans om leuke dingen te doen voor de gemeenschap.”

De gemeente Steenbergen was niet bereikbaar voor commentaar.

(Door Dasja Abresch)

Uit de Steenbergse Courant