Hoekkunst keert terug in De Heen
DE HEEN - Na de laatste tentoonstelling in 2019 bleef het een tijdje stil rond Hoekkunst, een serie laagdrempelige exposities georganiseerd door de zussen Joke en Francien Kaashoek. Maar nu de oude boerenschuur van de Zuiderhof weer leeg en schoon is laten de zussen weer van zich horen: vanaf 18 juli zijn belangstellenden welkom voor een gloednieuwe Hoekkunsttentoonstelling.
De zussen raakten in de beginjaren 2000 steeds meer geïnteresseerd in de kunst. Geïnspireerd en gemotiveerd door schoonzus en kunstenares Hanneke de Neve en de bezoeken aan de exposities waaraan deze deelnam richtten Joke en Francien Kaashoek in 2005 de eerste tentoonstelling in. Doel was om het bezoek aan exposities laagdrempelig te maken. In de erop volgende jaren vervolgden de zussen hun initiatief, gemotiveerd ook door de goede belangstelling en positieve reacties van een divers publiek. In 2019 werd de laatste tentoonstelling georganiseerd.
Beeldende kunst en Hoekkunst ‘met een twist’
De laatste tentoonstelling tot nu toe tenminste, want deze zomer keert Hoekkunst terug. “De tentoonstelling staat in het teken van beeldende kunst, maar dan voornamelijk uit onze eigen collectie die we in de afgelopen 20 jaar hebben aangekocht,” vertelt Joke Kaashoek. “Maar er zijn ook werken te zien van kunstenaars of ontwerpers uit de regio Steenbergen. Ook hebben we van Klipsie twee hele bijzondere lampen die met de hand en op bestelling zijn gemaakt. Naast alle kunst bieden we ook Hoekkunst ‘met een twist’ te koop aan, zoals handgemaakte oorbellen van Studio Oudland, bijzondere woonaccessoires van atelier Woonst uit Bergen op Zoom en diverse meubels, tassen en lampen. Tot slot is er een aparte ruimte met schilderijen, tekeningen, objecten, lampen en tassen die voor een mooie prijs aangeschaft kunnen worden.”
De tentoonstelling is voor het eerst te bewonderen op 18 en 19 juli van 11:00 tot 17:00 uur aan de Heensedijk 18 te De Heen. Daarna is de Zuiderhof ieder weekend tot en met augustus geopend. Meer informatie is te vinden op de Facebookpagina Hoekkunst.

