Afbeelding
1 uur geleden

‘Dag van de Ouderen’ werd topdag bij Seniorenbelang Nieuw Vossemeer

NIEUW-VOSSEMEER - Vrijdag 2 oktober vierde Senioren Belang Nieuw Vossemeer de Dag van de Ouderen. Met ‘s ochtends Mark van Tienen en Simon van Nispen van het A.M. de Jongmuseum en ‘s middags ‘Jefke en Stafke’.

In de ochtend waren vanuit het A.M. de Jong museum Mark van Tienen en Simon van Nispen aanwezig. Van Tienen vertelde over het leven van A.M. de Jong. De aanwezigen luisterden aandachtig naar het bewogen verhaal van een kind uit een arm gezin uit Nieuw Vossemeer dat uiteindelijk een groot en kritisch schrijver /socialist werd die scherp stelling nam tegen het opkomende populisme en fascisme, wat hem in de tweede Wereldoorlog zijn leven kostte. Zijn boek De Dans op de vulkaan” is weer griezelig actueel.

‘Het Verraad’

Daarna werd de originele film “ het Verraad” uit 1936 vertoond waar A.M de Jong zelf de rol van de pastoor speelde. De rust van die tijd, de gewone mensen, de simpele zaken en natuurlijk de bijzondere vriendschap tussen Merijntje en de Kruik ; wat een heerlijk verhaal en tijdsbeeld. De film werd zeer gewaardeerd.

Veel bezoekers hadden zich opgegeven voor de lunch bij de Vossenburcht en daar kregen ze geen spijt van.

In de middag werden de senioren verrast door Jefke en Stafke, twee Vlaamse rasmuzikanten. Vanaf het eerste nummer ging de zaal mee en dat bleef zo de hele middag. Met verschillende attributen en instrumenten werden de senioren volop betrokken en er was een glansrol weggelegd voor hun eigen Annie die een natuurtalent bleek te zijn. Oude vertrouwde liedjes kwamen voorbij die iedereen mee kon zingen, wat veelvuldig gedaan werd. De sfeer was super!

Met recht kan worden gesproken van een top ‘Dag van de Ouderen’ bij Seniorenbelang Nieuw-Vossemeer. Naast al dit vermaak werd ook de brochure van Vraagwijzer uitgedeeld waarin voor alle hulpvragen adressen en telefoonnummers binnen de gemeente Steenbergen staan.

Door: Corrie van de Velde

Afbeelding
Afbeelding

Uit de Steenbergse Courant