
Gewoon Lokaal! stelt vragen over ‘De Nieuwe Haven’ in Dinteloord
DINTELOORD – De fractie van Gewoon Lokaal! wil van het college van b&w weten wat de stand van zaken is betreffende het verzorgingshuis De Nieuwe Haven in Dinteloord. De partij heeft namelijk gehoord van omwonenden dat er momenteel schilder- en schoonmaakwerkzaamheden worden uitgevoerd. Dat roept vragen op omdat de planning is dat het pand gesloopt gaat worden en er een nieuwe voorziening voor ouderen zal worden gebouwd. Fractievoorzitter Edwin Maas hoopt snel antwoorden te krijgen vanwege de urgentie van het onderwerp.
Het is niet de eerste keer dat er onrust bij de Dinteloorders ontstaat over de locatie. Hardnekkige geruchten blijven de kop opsteken dat er een tijdelijke opvang voor asielzoekers of statushouders zou komen. De wethouder heeft dat telkens ontkend. Ook in de besluitvormende vergadering van 30 oktober jl. werd de kwestie besproken, toen naar aanleiding van vragen van Timmy Huisman van Vanuit de Kern. Wethouder Nadir Baali vertelde dat tanteLouise en Woonzorg er nog niet helemaal uit zijn. Eerder is er al wel een intentieverklaring door beide partijen ondertekend dat er nieuw verpleeghuis terugkomt, aangevuld met zelfstandige appartementen en het vernieuwde zorgconcept VanThuisUit. De vraag was in oktober ook of er toegezegd kon worden dat er tot de sloop niemand in het bejaardentehuis gaat wonen.
“Geen prijs stellen op tijdelijke bewoning”
Wethouder Baali reageerde als volgt: “Je mag daar mensen huisvesten, zolang het aan de bestemmingsfunctie voldoet. Ik heb meermaals de vraag gesteld aan de partijen of zij dat voornemens zijn. Dat is niet het geval. Ik heb duidelijk gemaakt dat wij geen prijs op een tijdelijke invulling stellen. We hebben afgesproken dat dat niet gaat gebeuren. Formeel kan ik het niet beloven, omdat wij er niet over gaan. We hebben het afgesproken met de partijen. Ik heb alle vertrouwen in de samenwerking met de partijen dat het niet gaat gebeuren.”
“Hoe zit het nu?”
Gewoon Lokaal! wil nu weten hoe het met dat vertrouwen staat vanwege de werkzaamheden in het pand. “Zijn de gemelde nieuwbouwplannen van de baan? Zo ja, welke bestemming wordt er dan aan dit gebouw in Dinteloord gegeven?”, vraagt Maas. Mocht het inderdaad zo zijn dat de plannen gewijzigd zijn, dan wil de fractie weten waarom er niet meteen door de partijen overleg is gevoerd met de gemeente en Dinteloordse belangenverenigingen. En ook waarom de gemeenteraad dan niet is geïnformeerd.
Door: Nicole van de Donk