Afbeelding

Prinslâânds klunen beleeft zijn eerste editie

DINTELOORD - Op zaterdag 10 januari 2026 ziet een gedroomd evenement dan eindelijk het daglicht: het Prinslâânds klunen in Dinteloord. De organisatie ervan is in handen van de Familie Baas, Carnavalsvrienden Onz Klupke en ’t Cafeetje. Het Prinslâânds klunen verloopt op dezelfde manier als in Breda, Roosendaal en Steenbergen: deelnemers gaan met een stempelkaart langs 11 horecagelegenheden in Dinteloord waar ze een stempel kunnen halen en een drankje of hapje kunnen nuttigen. Kaarten voor de gezellige dag kunnen vooraf gereserveerd worden bij Niels van Est, via telefoon 06 4145 1145 of via mail naar onzklupke@gmail.com.

Het idee lag al een aantal jaren op de planken bij de familie Baas. “Het idee was vooral om dit met stichting Carnaval Peeloofdurp te gaan doen,” vertelt Carlo Baas. “In mijn periode als secretaris wilde ik dit al introduceren, maar door een krappe tijdlijn van carnaval of de uitwerking van andere evenementen kwam er steeds niet van. Na de lichtjesoptocht van Standaardbuiten dit jaar ging ik terug naar ‘t Cafeetje, waar bijna de gehele delegatie carnavalsvrienden van Onz Klupke zat. Toen we aan de praat raakten kwam al snel het idee om samen met Onz Klupke deel te nemen aan de lichtjesoptocht.” 

Financiering

Nadat dit was beklonken met Niels van Est en Sabina van Moerenhout van Onz klupke kwam de vraag hoe dit bekostigd moest worden. Want Onz Klupke maakt geen eigen wagen en huurt deze bij bouwclubs in de regio. ‘’Toen kwam Carlo met het idee van het klunen,’’ zegt Niels van Est. Tot in de late uurtjes werd het plan van het Prinslâânds klunen besproken. ‘’Ideeën genoeg, maar we hebben geen 11 cafés in Dinteloord,’’ constateerden Sabina van Moerenhout al snel. De lacune werd opgevuld met de restaurants en snackbars die Dinteloord wel heeft. ’t Cafeetje, Buitelstee, hotel restaurant Thuis!, Eetcafé Havenzicht, Napoli, De Suikerpee, De Snackbar en Bakhuus ’t Hoekje waren direct enthousiast. Vervolgens is iedereen aan de slag gegaan om het allemaal in goede banen te leiden.

Zaterdag 10 januari

Op zaterdag 10 januari 2026 zal het Prinslâânds klunen dan ook daadwerkelijk plaatsvinden. “Voor deze datum is gekozen om het klunen van Steenbergen en Roosendaal niet in de weg te zitten,” legt Baas uit. De deelnemers gaan die dag vanaf 15:00 uur langs alle stempelposten die er zijn. ‘’De volgorde mag zelf worden bepaald’’ zegt Sabina van Moerenhout. Deelnemers zijn niet verplicht om op elke stempelpost ook daadwerkelijk iets te nuttigen, maar het is volgens de organisatie wel zo gezellig om dat wel te doen. Aan het eind wordt de laatste stempel bij ‘t Cafeetje gehaald: daar levert iedereen de stempelkaart in en wordt een medaille ontvangen. Ook doet elke ingeleverde kaart meteen mee aan de loterij. De laatste stempel wordt om 21:00 gezet, wat overigens niet betekent dat alles daarna is afgelopen. Na 21:00 uur start namelijk het ‘Après Klunen’. 

Voor alle leeftijden

Het Prinslâânds klunen is voor alle leeftijden en iedereen kan reserveren bij Niels van Est via 06 4145 1145 of via mail onzklupke@gmail.com. Kaarten kosten 5 euro per persoon. Wie vergeten is om te reserveren heeft geen probleem, op 10 januari zelf kan namelijk ook nog aangemeld worden bij ‘t Cafeetje. 

Hopelijk in wintersport-outfit

De organisatoren hopen op een mooie opkomst en hebben daarbij nog wel één wens. “We hopen dat de deelnemers in wintersportkleding mee willen doen, dat geeft het evenement net een beetje extra.” Alle activiteiten zijn te bekijken op de Facebookpagina van het Prinslâânds klunen. Daar zijn dan ook de speciale acties van de stempelposten te zien. 

Na het klunen zitten de carnavalsvrienden overigens niet stil: Onz Klupke rijdt mee in februari mee in de optochten van Standaardbuiten (14 februari), Dinteloord (16 februari) en Steenbergen (17 februari).