
Wethouder Nadir Baali blijft in het zadel: geen steun voor motie van wantrouwen van de Volkspartij
STEENBERGEN – De motie van wantrouwen die donderdagavond door de Volkspartij tegen wethouder Nadir Baali werd ingediend veroorzaakte een korte, hevige botsing in de raad maar had geen gevolgen. Hooguit weer een extra deuk in de onderlinge verhoudingen die momenteel toch al niet zo best zijn. Danker Kouwen van de Volkspartij kreeg geen enkele steun van de andere raadsleden voor zijn ingediende motie.
Fractievoorzitter Kouwen voelde zich genoodzaakt om de motie in te dienen omdat hij eerder deze maand ondanks meermaals aandringen de resultaten van het rapport ‘Samenleven met nieuwkomers’ niet kreeg. “Dan overtreed je als wethouder niet alleen de Gemeentewet maar ben je ook niet met de bevolking bezig. Want wij krijgen heel veel vragen en opmerkingen vanuit de samenleving over dit onderzoek.” Wethouder Baali kon zijn boosheid over de beschuldigingen amper verbergen. “Wat een show dit.” “Inderdaad hebben wij een actieve informatieplicht richting de raad. Maar het is niet aan mij als individuele wethouder om informatie aan de raad te verstrekken. Zeker bij een gevoelig onderwerp als dit moeten we zorgvuldig zijn en duurde het langer. Dat is jammer, maar helaas de realiteit. En dan zou ik om zoiets moeten opstappen?”
Vanuit de krant vernomen dat rapport klaar was
De aanloop naar de ingediende motie van wantrouwen ontstond naar aanleiding van een artikel in de Steenbergse Courant van 6 juni jl. Daarin reageerde een woordvoerder namens het college van b&w op vragen van de krant over het onderzoeksrapport. Er werd bevestigd dat het externe bureau de resultaten had gepresenteerd aan het college maar “dat die de tijd neemt om de resultaten te bestuderen en zich te beraden op vervolgstappen”. Een dag later diende de Volkspartij het verzoek in om het rapport te ontvangen maar het duurde uiteindelijk tot afgelopen dinsdag voordat de raadsleden het in hun postvak kregen. “Eerder kon gewoon niet, want alleen het rapport verstrekken zonder verdere uitleg over het vervolg zou veel vragen opleveren. Het is dus niet meer dan logisch dat we eerst nauwkeurig het proces hebben bepaald. Wat betreft de krant heeft u een punt; we moeten in de toekomst scherper zijn als er persvragen worden gesteld over dergelijke onderwerpen”, zei de wethouder.
“Onhandig, maar motie van wantrouwen gaat veel te ver”
Fractievoorzitter van Progressief Samen, Joop Stoeldraijer, noemde de aanval op de wethouder (en partijgenoot) “te treurig voor woorden”. “Want wat is er nu helemaal aan de hand? Dit past in de tactiek om de wethouder in een kwaad daglicht te stellen.” De andere fracties in de raad stelden dat het proces misschien niet handig is verlopen maar vonden een motie van wantrouwen veel te ver gaan. “Het was slordig om het via de krant te vernemen. Dus dat is wel een verbeterpunt”, sprak Edwin Maas van Gewoon Lokaal!. “Maar we moeten ook oppassen dat we het niet gevoeliger maken dan het is. Er komen immers een heleboel rapporten uit die niet direct met de raad worden gedeeld”, vond CDA’er Jeroen Weerdenburg. “Het had allemaal wat sneller gekund, wat dat betreft heeft de Volkspartij wel degelijk een punt”, aldus Theo van Es (VVD).
Door: Nicole van de Donk